Teodora Kurek

cv, osiągnięcia , wydarzenia
Teodora Kurek

Teodora Kurek

Postautor: Teodora Kurek » 27 lut 2019, 9:32

Pochodzę z ziemi zamojskiej.Średnie wykształcenie zdobyłam(1956 r.) w Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, naukę kontynuowałam w Studium Nauczycielskim (Wydział Wychowania Plastycznego) w Katowicach, następnie w Instytucie Pedagogicznym (Wydział Wychowania Plastycznego) w Warszawie. Jestem również absolwentką Studium Podyplomowego dla Nauczycieli przy Akademii Sztuk Plastycznych w Warszawie.
Wywodzę się ze wsi, ma to znaczące odbicie w mojej twórczości. Lubię malować kwiaty, pejzaże i starą wiejską architekturę. Współczesna wieś jest inna, trudno spotkać chatę pod strzechą, a ja ją pamiętam i taka jest mi bliska. Malując obrazy o tej tematyce z sentymentem wracam do miejsc z dawnych lat , pragnąc w ten sposób zachować je w pamięci nas wszystkich.
Najbardziej odnajduję się w malarstwie olejnym, jednakże tworzę również akwarelami i pastelami. Moje prace znajdują się w zbiorach Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie, w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz w galeriach i prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą.

Wróć do „ARTYŚCI O SOBIE”