Iwona Żelazko

cv, osiągnięcia , wydarzenia
Awatar użytkownika
Iwona Żelazko

Iwona Żelazko

Postautor: Iwona Żelazko » 21 lut 2019, 13:38

:D W mojej twórczości połączyłam dwie największe pasje: jubilerstwo - bliskie ciału, oraz malarstwo - bliższe duszy. Głównym motywem obrazów jest człowiek, a biżuterię tworzę zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, powstaje ona od najmniejszego szczegółu ze srebra, miedzi, drewna, płótna oraz naturalnych bryłek kamieni. Ulubionymi technikami malarskimi są farby olejne, a portrety oraz karykatury najczęściej wykonuję ołówkiem, węglem bądź kredkami.

;) W Obrazach oraz biżuterii najważniejszy dla mnie jest przekaz, emocje zawarte w przedmiocie, a także moment kiedy nadaję im głębszego znaczenia. Bardzo cenie sobie możliwość poznania ludzi, dla których tworzę, właśnie wtedy powstają najbardziej wyjątkowe przedmioty. W swoich pracach wykorzystuję także różne pamiątki rodzinne np. starą biżuterię, sztućce, serwety z haftami. Przykładem może być moja osobista biżuteria, w której wykorzystałam płótno z haftami mojej babci, naciągnęłam je na blejtram, pomalowałam farbami olejnymi oprawiłam w srebro i miedź. W taki sposób pragnę ocalić od zapomnienia i mam nadzieję, że stanie się ona pamiątką dla wielu pokoleń.

1997- 2011 r. --pracowałam na stanowisku jubilera w pracowni Hand-Art A.Wyganowska

2005 r./25.VI --ukończyłam studium Plastyczne w Warszawie o kierunku rysunek i malarstwo.

2011r. /01.XII - założyłam firmę Iwona Żelazko- biżuteria autorska /Czarnów/

2013r /18.V -- udział w wystawie pokonkursowej twórców biżuterii „PLAY METAL CLAY”/Warszawa/

2014r. /14.II -wystawa indywidualna malarstwa oraz biżuterii „Hotel Alicja”/Konstancin- Jeziorna/
• 6.III - wystawa ind. malarstwa oraz biżuterii „Kluboteka Dojrzałego człowieka”/Warszawa/
• 5-7.VI - wystawa biżuterii – „Jubinale”- galeria projektantów / Kraków/
• 21.VI - udział w wystawie pokonkursowej twórców biżuterii „PLAY METAL CLAY” /W-wa/
• 19.VII-13.VIII - wystawa ind. Galeria „Communio Graphis” /Góra Kalwaria/
• 6-7 IX - wystawa malarstwa oraz biżuterii „Festiwal Otwarte Ogrody”/Czarnów/
• 2-4.X – wystawa biżuterii „ Złoto Srebro Czas”- galeria projektantów/Warszawa/
• 7. XI - udział w wystawie pokonkursowej „XIII Salon Wielkopolski”/Czarnków/

2015r./25-28.III- wystawa biżuterii „AMBERIF” –galeria projektantów /Gdańsk/
• 11-13.VI- wystawa biżuterii – „Jubinale”- galeria projektantów / Kraków/
• 19.VI- udział w wystawach pokonkursowych „III Ogólnopolski konkurs biżuterii autorskiej krzemień pasiasty- kamień optymizmu” /Sandomierz/
• 25-26.IV- wystawa biżuterii „BIŻU-TIME EXPO”- galeria projektantów /Wrocław/
• 30.IV- 9.IX- udział w wystawie „2015x biżuteria-prace artystów i projektantów”/Sandomierz/
• 9.IX – wyróżnienie w „2015x biżuteria –prace artystów i projektantów”
• 1-3.X –wystawa biżuterii „Złoto Srebro Czas”- galeria projektantów/Warszawa/
• 18.XII – udział w wystawie „25 lat Związku Artystów Plastyków” /Czarnków

2016r./16-19.III- wystawa biżuterii „Amberif” –galeria projektantów /Gdańsk/
• 20-22.V- udział w wystawie biżuterii „Współczesna biżuteria sakralna”/Legnica/
• 10-11.IX – wystawa malarstwa oraz biżuterii „Festiwal Otwarte Ogrody” /Czarnów/
• 29.IX-1.X – wystawa biżuterii „Złoto Srebro Czas”- galeria projektantów /Warszawa/

2018r./21.I-25.II - wystawa malarstwa artystów Oddziału Mazowieckiego ZAP w galerii „ Communio Graphis” /Góra Kalwaria/
• 8-9. IX –wystawa malarstwa oraz biżuterii „Festiwal Otwarte Ogrody” /Czarnów/
• 16.XI - wystawa pokonkursowa „XVII Salon Wielkopolski” /Czarnków

Wróć do „ARTYŚCI O SOBIE”