Anna Siłuch

cv, osiągnięcia , wydarzenia
Anna Siłuch

Anna Siłuch

Postautor: Anna Siłuch » 03 gru 2017, 10:28

informacje w przygotowaniu
Ostatnio zmieniony 06 mar 2019, 16:44 przez Anna Siłuch, łącznie zmieniany 3 razy.

Anna Siłuch

Re: Anna Siłuch

Postautor: Anna Siłuch » 06 mar 2019, 15:15

Jak okiem sięgnąć, panuje chwila
jedna z tych ziemskich chwil,
proszonych, żeby trwały.
Las pod pozorem lasu na wieki wieków i amen.
A w górze ptaki w locie w roli ptaków w locie.
W. Szymborska z tomu „Chwile”

Dotychczas realizowałam się zawodowo jako geodeta i nauczyciel akademicki.
Moją twórczość rozpoczęłam w 1999 roku przystępując do Grupy plastycznej działającej przy Domu Kultury w Chełmie, obecnie Stowarzyszenie Pasja. Do Związku Artystów Plastyków należę od 2007 roku. Ponadto jestem członkiem grup artystycznych: „Communio Graphis” z Góry Kalwarii, „Grupy Piaseczno”..
Malarstwo jest moim spełnieniem, odkrywaniem własnego wnętrza, cichych tęsknot – jest miłością. Tylko Ja, biały blejtram i marzenia przelane na płótno.
Swoją przygodę z malarstwem zawdzięcza wspaniałym pedagogom: Panu Profesorowi Stefanowi Lisowskiemu, który założył i prowadził Grupę Plastyczną „Communio Graphis” z Góry Kalwarii oraz Pani Teresie Chomik-Kazarian z Chełma, wybitnym Artystom.
Tworzę głównie w technikach: olej, akwarela, rysunki tuszem i ołówkiem, spełniając swoje marzenia i potrzebę chwytania piękna chwili. I prosząc, żeby trwały....
Ulubione tematy to: kwiaty malowane w okresie kwitnienia, martwa natura i pejzaże.
Dzisiaj w swoim dorobku mam 7 wystaw indywidualnch:
2004 rok - Muzeum w Chełmie,
2007 rok - Pracownia Grupy Plastycznej „Communio Graphis” w Górze Kalwarii;
2011 rok – Muzeum w Piasecznie - „Zatrzymać chwilę” - wystawa z okazji 10 -lecia pracy twórczej;
2014 rok (listopad) Starostwo Powiatowe w Piasecznie;
2015 rok ( marca do kwietnia) Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii (Kalejdoskop Kultury - „Kobiecy Świat”;
2015 rok (kwiecień – maj) Lipskie Centrum Kultury Lipsko „Zatrzymać chwilę”
2017 rok (sierpień – wrzesień) Galeria Pasja w Chełmie
oraz ok. 50 wystaw zbiorowych i poplenerowych na obszarze Polski m. in. w Chełmie, Rejowcu Fabrycznym, Żółtańcach, Uhrze koło Chełma, Dorohusku, Górze Kalwarii, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, 2 wystawy w Warszawie: w Urzędzie m. st. Warszawy dla Dzielnicy Rembertów i w Caritas Christiana, przy ul. Pięknej w Warszawie, Stoczku Klasztornym i Piasecznie oraz na Salonie Wielkopolski w Czarnkowie koło Piły:
2008 - „Nadbużańskie klimaty”, olej, wymiary: 70x50,
„Żniwa” olej, wymiary 81x65,
2009 - „Radość życia – jesień życia” olej, wymiary 81x65,
„Bajkowy świat koni – dogonić wiatr”, olej, wymiary: 120x80.

Wróć do „ARTYŚCI O SOBIE”